۱۳۹۷/۰۸/۰۷
معاون فرماندار فیروزآباد تاکید کرد

آموزش نیاز اولویت‌دار پدافند غیرعامل در فیروزآباد

معاون فرماندار شهرستان فیروزآباد گفت: پدافند غیرعامل برای پیشبرد بهتر برنامه‌های خود، باید توجه به موضوعات آموزشی را در اولویت کاری خود قرار دهد، چرا که بسیاری از مردم و حتی مدیران هنوز با این مجموعه آشنا نیستند.

شهرام رشیدی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی پدافند غیرعامل شهرستان فیروزآباد، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی و آموزش پدافند غیر عامل یکی از مهم‌ترین  برنامه‌های راهبردی کشور است که باید تمامی سطوح جامعه را در بر گیرد.

وی افزود: در پدافند غیرعامل تمامی نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند در حالی که در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسوولیت برعهده دارند.

 وی ادامه داد:  در حال حاضر عمده‌ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های مورد نیاز مردم است تا به تدریج شرایطی را برای امنیت ایجاد کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار فیروزآباد با تاکید بر اینکه برای اقدام به موقع، به اندازه و حساب شده در مواقع ضروری نیازمند بانک اطلاعاتی کامل و دقیق هستیم، خاطرنشان کرد: تهیه این بانک اطلاعاتی باید در اولویت شورای پدافند غیرعامل قرار گرفته و به سرعت به سرانجام برسد.

وی اضافه کرد: این اقدامات چنانچه به صورت یک برنامه‌ریزی و با طراحی در توسعه پایدار نهادینه شود، خود به خود بسیاری از زیرساخت‌هایی که ایجاد می‌شود، در ذات خود ایمنی خواهند داشت.

رشیدی یادآور شد: در شرایط کنونی برای اصلاح زیرساخت‌های ایجاد شده هم می‌توان با ارائه راهکارهایی همچون مهندسی مجدد، شرایط مناسبی مهیا و آنها را مستحکم کرد.

معاون فرماندار فیروزآباد، با اشاره به دستورالعمل شورای پدافند غیرعامل بندهای آن را با توجه به وظایف سازمانی ادارات تشریح و اجرای آن را مورد تاکید قرار داد.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته‌های تخصصی و آشنایی با شرح وظایف ادارات و نهادهای مختلف در این کمیته‌ها، خاطرنشان کرد: بخشی از تعاریف و اقدامات اجرایی تعریف شده در شورای پدافند غیرعامل با شورای مدیریت بحران مشابه است که باید وظیفه‌مندی‌ها، نقاط مشترک و افتراق آن مشخص شود.

رشیدی با اشاره به اینکه توجه به موضوع پدافند غیرعامل باید به نگاهی عملیاتی و مهم تغییر کند، اظهار کرد: باید تلاش کنیم در حوزه پدافند غیرعامل همه کاستی‌ها و نقص‌ها را به صورت ریشه‌ای حل کنیم زیرا در عصر جدید هر گونه کاستی در برنامه‌ریزی و اجرای پدافند غیرعامل موجب بروز مشکلات عدیده برای منطقه و کشور می‌شود.


منبع : فرمانداری شهرستان فیروزآباد

کد خبر : 69450
تعداد بازدیدها : ۵۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است